Dojazd
Dojazd
Zadzwoń
Zadzwoń
Rezerwuj
Rezerwuj
x

Bądź na bieżąco

Dodaj
newsletter

Atrakcje Karkonoszy

Karpacz

Karpacz jest urokliwym miasteczkiem turystycznym u podnóża Śnieżki (1602 m. n.p.m.) w dolinie rzeki Łomnicy. 

Zarówno latem jak i zimą dla odwiedzających Gości miasto posiada bogatą ofertę turystyczną: latem – szlaki piesze, zimą – stoki narciarskie.  Karpacz przyciąga walorami krajobrazów, umożliwiając delektowanie się widokami i czystym powietrzem.

Zamek Chojnik

Usytuowany w Sobieszowie średniowieczny Zamek Chojnik znajduje się na szczycie dużego wzniesienia i daje możliwość podziwiania z wieży zapierających dech w piersi karkonoskich widoków. Po pożarze w XVII wieku zostały z niego ruiny, jednak wciąż stanowią chętnie odwiedzaną atrakcję turystyczną.

Browar Miedzianka

Niewielka wieś o bogatej historii. Miedzianka to miejsce pełne kontrastów, które przyciąga turystów. Niegdyś stanowiła prężny ośrodek górniczy i była pięknym miasteczkiem, jednak szkody górnicze spowodowały, że zaczęto wysiedlać mieszkańców i wyburzać budynki. Funkcjonował tutaj Browar Miedzianka, który nie dał o sobie zapomnieć i dziś stanowi chętnie odwiedzane miejsce, gdzie można skosztować rzemieślniczego piwa, zjeść pyszny obiad i posłuchać opowieści z dawnych lat.

Wodospad Szklarki

Najbardziej kojarzonym wodospadem w Karkonoszach jest z pewnością Wodospad Szklarki. Usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m., a jego wysokość wynosi ponad 13 m. Jego charakterystyczną cechą jest tworzona przez spadającą wodę szeroka kaskada zwężająca się ku dołowi.

Karkonosze

Piękne, masywne i tajemnicze masywy górskie sprawiają, że Karkonosze cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród miłośników górskich wypraw, jak i kontemplowania z bliska piękna przyrody. Znajdują się tutaj liczne szlaki turystyczne (zarówno piesze, jak i rowerowe), uzdrowiska, ujścia wód leczniczych, ruiny Zamku Chojnik i znacznie więcej – a to wszystko w otoczeniu niezwykle bogatej szaty roślinnej. Znajduje się tutaj również Karkonoski Park Narodowy wpisany na listę UNESCO.

Dowiedz się wiecej o Karkonoszach.

PFR

hotelsystems
instagram tripadvisor facebook